Joga dla Dzieci i opiEkunów

Zajęcia Integrujące

W dzisiejszym świecie dzieci są tak samo zestresowane, ciągle poddenerowowane i nadpobudliwe, zupełnie jak otaczający je dorośli. Jak dorośli mają coraz mniejszy kontakt z naturą, jak dorośli uczą się zajadać swoje problemy, i jak dorośli wykrzykują swoje frustracje w niekontrolowany sposób. Oprócz poczucia braku emocjonalnej stablilności, na poziomie fizycznym nieustannie pobudzony układ nerwowy osłabia naszą immunologię, stąd choroby dorosłych już coraz częściej trapią dzieci. Niestety mamy tendencję aby nasze nadpobudliwe i emocjonalne dzieci stymulować jeszcze bardziej albo wysyłając je na coraz to dodatkowe zajęcia (bo muszą się wybiegać, bo muszą się wymęczyć żeby lepiej spały) lub w desperacji dla chwili oddechu sadzamy je przed większym czy mniejszym ekranem. A odpowiedz jest dość prosta, bo przecież nie zwalcza się ognia ogniem. Zamiast wymęczyć dzieci aby nie czuły, nauczmy je czuć świadomie, nauczmy je uważności, nauczmy je jak naprawdę oddychać, tak aby przez pracę z ciałem kontrolować emocje, nauczmy je jak się wyciszać w sposób kontrolowany i jak medytować, bo na naukę medytacji nigdy nie jest za wcześnie, gdyż medytacji uczymy się tak jak uczymy się gry na instrumencie czy nowych języków, im wcześniej zaczniemy tym łatwiej nam to przychodzi i tym większe są nasze szanse.

 

  • Na zajęciach Jogi uczymy się kncentacji i wyciszania poprzez pracę z ciałem.

  • Uczymy się jak oddychać i relaksować nasz układ nerwowy poprzez wizualizacje.

  • Jak słuchać siębie - swojej intuicji i jak obserwować swoje reakcje.

  • Pacujemy z wokalizacją i wyrażaniem siebie w sposób kontrolowany.

  • Dbamy o elastyczność kręgosłupa, który ze względu na długie godziny w ławkach szkolnych poprzedzane godzinami przed komputerem sztywnieje już coraz wcześniej, narażająć młode dzieci na poważne wady postawy i na lata bólu pleców.

  • Dotleniamy organy wewnętrzne, pobudzając cały organizm do powrotu do balansu i zdrowia.

  • Praktykujemy uważność, poprzez trwnie w danej chwili, uczymy się świadomego życia bez bodzców i zakłucania emocji.

  • Uczymy się wiary w siebie, pozytywnego myślenia i ufania swoim możliwościom.

Zajecia odbywają się średnio raz na dwa tygodnie.

Najbliższe spotkanie: sobota, 27 października, godz. 11:00

Zajęcia trwają: od 45 do 60 minut

Sugerowana donacja do skarbonki: opiekun 25zł / dziecko 5zł

Dla dzieci w wieku: od 5 do 11 lat

W związku z ograniczoną liczbą miejsc na każde zajęcia przyjmujemy wcześniejsze zapisy za pomocą poniższego Formularza Zgłoszeń: