czerwiec2018poprawka.JPG

JOGA Terapeutyczna - poziom podstawowy / łatwy:

Zajęcia składają się z relaksujących ćwiczeń karku i poprawiających wzrok oraz niwelujących bóle głowy ćwiczeń oczu - sugerowanych każdemu kto spędza czas przed komputerem. Delikatnej jogicznej rozgrzewki, która równomiernie rozluźnia całe ciało uśmieżając bóle kręgosłupa. Oraz praktyki pozycji Jogi w ich łagodnych, acz nadal bardzo efektywnych wariantach, które poprawiając krążenie dotleniają cały organizm z organami wewnętrznymi włącznie tym samym usprawniając ich ogólne funkcjonowanie oraz m.in. regulują trawienie i gospodarkę hormonalną. Aktywne ćwiczenia wzmacniające przeplatają się z pasywnymi pozycjami rozciągająco-rozluźniającymi. Ponad to pracujemy z głębokim ddechem przeponowym oraz kladziemy duży nacisk na emocjonalne wyciszenie. Kończymy regenerującą relaksacją całego ciała połączoną z autosugestią i uzdrawiającą wizualizacją. 

Dla kogo: dla każdego w tym dla osób po chorobach, kontuzjach czy operacjach, dla kobiet przygotowywujących się do ciążąy, w ciąży i po porodzie, dla osób z bardzo osłabionym kręgosłupem i/lub zmianami zwyrodnieniowymi oraz bólami pleców, przy chorobach układu trawiennego i zaburzeniach układu hormonalnego, ćwiczenia eleminują nieporządane efektyu uboczne klimakterium i andropauzy, dla osób z dużą nadwagą, i/lub osłabioną immunologią, dla seniorów 60+ oraz dla każdego szukającego spkojnego zestawu ćwiczeń np. w czasie menstruacji. Również dla profesjonalnych sportowców z mocno napiętymi i przykurczonymi mięśniami, potrzebujących regeneracji między treningami. Zapraszamy wszystkich, kobiety i mężczyzn w każdym wieku! 

Do regularnych zajęć wg grafiku można dołączyć w każdym momencie, wszystkie grupy są otwarte na nowo dołączające osoby. Bez zapisów - wystarczy przyjść. Wielu naszych uczniów łączy udział w zajęciach Terapeutycznych z zajęciami Jogi Klasycznej, które wspólnie się uzupełniają.

WARSZTATY WPROWADZAJĄCE:

Osoby szukające stopniowego, a zarazem kompletnego wprowadzenia w teorię i praktykę jogi zachęcamy do udziału w Warsztacie Wprowadzającm do Jogi TERAPEUTYCZNEJ dla początkujących. Jest to cykl 4 zajęć, w zamkniętych grupach, na które obowiązują wcześniejsze zapisy, szczegóły TUTAJ.

Panie w ciąży zapraszamy na specjalnie przygotowany dla nich Warsztat Wprowadzający do Jogi dla Kobiet w Ciąży. Jest to również cykl 4 zajęć, w zamkniętych grupach, na które obowiązują wcześniejsze zapisy, szczegóły TUTAJ.


JOGA Klasyczna- poziom średni:

Standardowe zajęcia Klasycznej Hatha Jogi, składają sie z praktyki dwóch ćwiczeń oddechowych (Pranajamay), rozgrzewki (Surja Nmaskar) oraz praktyki klasycznych pozycji Jogi (Asana) i ich wariacji, zakończone głębokim relaksem całego ciała. Poziom zajęć jest każdorazowo dostowowany do możliwości grupy! 

Dla kogo: dla każdego, bez szczególnych wymagań odnośnie sprawności fizycznej i ograniczeń wiekowych. Wcześniejsza praktyka jogi nie jest konieczna. Do regularnych zajęć wg grafiku można dołączyć w każdym momencie, wszystkie grupy są otwarte na nowo dołączające osoby. Bez zapisów - wystarczy przyjść.

JOGA Klasyczna - zajęcia specjalne:

  • Wtorki g.19:15 zajęcia poświęcone praktyce Asan w ponad podstawowych wariantach i wariacjach z ćwiczeniami oddechowymi włącznie. 
  • Czwartki g.19:15 zajęcia poświęcone praktyce Asan z klasycznej serii Rishikesh, polegające na dłuższym przytrzymaniu podstwowych pozycji przy minimalnym wkładzie werbalnym nauczyciela, z ćwiczeniami oddechowymi włącznie. Poziom średnio - zaawansowany, ale dostosowany do możliwości grupy.

WARSZTATY WPROWADZAJĄCE:

Osoby szukające stopniowego, a zarazem kompletnego wprowadzenia w teorię i praktykę jogi zachęcamy do udziału w Warsztacie Wprowadzającm do Jogi KLASYCZNEJ dla początkujących. Jest to cykl 4 zajęć, w zamkniętych grupach, na które obowiązują wcześniejsze zapisy, szczegóły TUTAJ.


JOGA Tematyczna- poziom podstawowy / średni:

Kompletne zajęcia praktyczne z odrobiną teorii, na których oprócz regularnej praktyki dodatkowo omawiamy 1-2 detale odnośnie różnych elementów praktyki Jogi. Odpowiednie zajęcia zarówno dla osób praktykujących jak i nowicjuszy, z każdych zajęć wyjdziesz bogatszy o wiedzę pogłębiającą Twoją praktykę. Poziom zajęć jest każdorazowo dostosowany do możliwości grupy. Otwarte dla wszystkich, bez zapisów - wystarczy przyjść.


JOGA Kardio - poziom średni:

Zajęcia w całości poświęcone rytmicznej praktyce Asan (pozycji jogi) dodające wigoru i energii na cały dzień, wskazane zwłaszcza osobom zmagającym się z depresją. Poziom zajęć każdorazowo dostosowany do możliwości grupy. Czas zajęć 70min. bez ćwiczeń oddechowych, otwarte dla wszystkich, wystarczy przyjść.