Na Warsztaty i Zajęcia dla Dzieci obowiązują wcześniejsze zapisy, na wszystkie pozoztałe zajęcia można po prostu przyjść.

       Na Warsztaty i Zajęcia dla Dzieci obowiązują wcześniejsze zapisy, na wszystkie pozoztałe zajęcia można po prostu przyjść.

JOGA TERAPEUTYCZNA - poziom łatwy:

Zajęcia składają się z relaksujących ćwiczeń karku i poprawiających wzrok oraz niwelujących bóle głowy ćwiczeń oczu - sugerowanych każdemu kto spędza czas przed komputerem. Delikatnej jogicznej rozgrzewki, która równomiernie rozluźnia całe ciało uśmieżając bóle kręgosłupa. Oraz praktyki pozycji Jogi w ich łagodnych, acz nadal bardzo efektywnych wariantach, które poprawiając krążenie dotleniają cały organizm z organami wewnętrznymi włącznie tym samym usprawniając ich ogólne funkcjonowanie oraz m.in. regulują trawienie i gospodarkę hormonalną. Aktywne ćwiczenia wzmacniające przeplatają się z pasywnymi pozycjami rozciągająco-rozluźniającymi. Ponad to pracujemy z głębokim ddechem przeponowym oraz kladziemy duży nacisk na emocjonalne wyciszenie. Kończymy regenerującą relaksacją całego ciała połączoną z autosugestią i uzdrawiającą wizualizacją. 

Dla kogo: dla każdego w tym dla osób po chorobach, kontuzjach czy operacjach, dla kobiet przygotowywujących się do ciążąy, w ciąży i po porodzie, dla osób z bardzo osłabionym kręgosłupem i/lub zmianami zwyrodnieniowymi oraz bólami pleców, przy chorobach układu trawiennego i zaburzeniach układu hormonalnego, ćwiczenia eleminują nieporządane efektyu uboczne klimakterium i andropauzy, dla osób z dużą nadwagą, i/lub osłabioną immunologią, dla seniorów 60+ oraz dla każdego szukającego spkojnego zestawu ćwiczeń np. w czasie menstruacji. Również dla profesjonalnych sportowców z mocno napiętymi i przykurczonymi mięśniami, potrzebujących regeneracji między treningami. Zapraszamy wszystkich, kobiety i mężczyzn w każdym wieku! 

>Do regularnych zajęć wg grafiku można dołączyć w każdym momencie, wszystkie grupy są otwarte na nowo dołączające osoby. Bez zapisów - wystarczy przyjść. Wielu naszych uczniów łączy udział w zajęciach Terapeutycznych z zajęciami Jogi Klasycznej.

>Osoby szukające stopniowego, a zarazem kompletnego wprowadzenia w teorię i praktykę jogi zachęcamy do udziału w Warsztacie Wprowadzającm do Jogi TERAPEUTYCZNEJ dla początkujących. Jest to cykl 4 zajęć, w zamkniętych grupach, na które obowiązują wcześniejsze zapisy, szczegóły TUTAJ.

>Panie w ciąży zapraszamy na specjalnie przygotowany dla nich Warsztat Wprowadzający do Jogi dla Kobiet w Ciąży. Jest to cykl 4 zajęć, w zamkniętych grupach, na które obowiązują wcześniejsze zapisy, szczegóły TUTAJ.


JOGA KLASYCZNA - poziom średni:

Standardowe zajęcia Klasycznej Hatha Jogi, składają sie z praktyki dwóch ćwiczeń oddechowych (Pranajamay), rozgrzewki (Surja Nmaskar) oraz praktyki klasycznych pozycji Jogi (Asana) i ich wariacji, zakończone głębokim relaksem całego ciała. Poziom zajęć jest każdorazowo dostowowany do możliwości grupy! 

Dla kogo: dla każdego, bez szczególnych wymagań odnośnie sprawności fizycznej i ograniczeń wiekowych. Wcześniejsza praktyka jogi nie jest konieczna. Do regularnych zajęć wg grafiku można dołączyć w każdym momencie, wszystkie grupy są otwarte na nowo dołączające osoby. Bez zapisów - wystarczy przyjść.

>W Soboty g.10:00 zajęcia całkowicie poświęcone praktyce Asan w ponad podstawowych wariantach i wariacjach, bez ćwiczeń oddechowych.

>Osoby szukające stopniowego, a zarazem kompletnego wprowadzenia w teorię i praktykę jogi zachęcamy do udziału w Warsztacie Wprowadzającm do Jogi KLASYCZNEJ dla początkujących. Jest to cykl 4 zajęć, w zamkniętych grupach, na które obowiązują wcześniejsze zapisy, szczegóły TUTAJ.


PRANAJAMA Oddech Życia - poziom średnio-zaawansowany:

Zajęcia poświęcone praktyce dwóch ćwiczeń oddechowych, które na codzień w wersji podstawowej praktykujemy na zajęciach Jogi Klasycznej: Kapalabhati, którego główną funkcją jest oczyszczenie i regeneracja układu oddechowego, niezwykle pomocne przy rzucaniu palenia oraz Anuloma Viloma oddech naprzemienny, który balansuje pracę obu półkul mózgowych, a co za tym idzie pracę całego organizmu i to zarówno poszczególnych organów jak i całych układów w tym hormonalny i nerwowy. Oba ćwiczenia energetyzują i wzmacniają, są niezwykle korzystne dla osób przepracowanych i zmagających się z różnego rodzaju chorobami i stresem. Zaczynamy od pobudzającej krążenie rozgrzewki, aby dotleniona krew łatwiej wędrwała po wszystkich zakamarkach caiała a kończymy głębokim relaksem, który pozwala aby organizm bez przeszkód zaabsorbował zwiększoną dawkę tlenu i wykorzystało ją do ogólnej regenaracji i przywracania zdrowia. Zajęcia prowadzimy w budynku z rekuperacją powietrza, które jest filtowane z bakteri, wirusów i alergenów oraz jonizowanie i nawilżane, z zawsze niskim poziomem CO2.

Dla kogo: Tylko dla osób regularnie praktykujących, które znają podstawy technik oddechowych. Nie są to zajęcia na pierwszy kontakt z jogą.


 JOGA MEDYTACYJNA - poziom zaawansowany: 

Esencja praktyki Jogi: klasyczna lekcja Hatha Jogi przy minimalnym wkładzie werbalnym nauczyciela - dużo ciszy, z naciskiem na pracę własną w długim przytrzymywaniu klasycznych pozycji oraz medytacji na oddechu. Długość zajęć 1,45h. 

Dla kogo: Tylko dla osób regularnie praktykujących, które znają program zajęć jogi w naszym Centrum. Nie są to zajęcia na pierwszy kontakt z jogą.


JOGA dla dzieci i opiekunów:

Zajecia odbywają się raz na dwa tygodnie, w co drugą sobotę o godz. 12:00 i trwają od ok. 45 minut do maksymalnie 1 godziny. Daty kolejnych spotnań znajdują się TUTAJ W związku z ograniczoną liczbą miejsc na każde zajęcia przyjmujemy wcześniejsze zapisy po przez Formularz Zgłoszeń 

Dla kogo: dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat i ich opiekunów - wspólne ćwiczenia w parach. 


ZAPRASZAMY NA WIRTUALNĄ PODRÓŻ PO CENTUM JOGI SEVA: