Ostatni tydzień zajęć w Sevie, spotykamy się do piątku 19/04 włącznie. Prosimy by do końca tygodnia pozbaierać swoje maty.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia, żeby się z nami pożegnać, lza udział w zajęciach możecie pozostawiać dobrowolne donacje, liczymy na Wasze wsparcie, bo jeszcze sporo brakuje nam do kwietniowego czynszu. Dziękujemy!!

ostatni grafik.PNG

Do regularnych zajęć według grafiku można dołączyć w każdym momencie. Bez zgłoszeń i zapisów - wystarczy przyjść. Wszystkie grupy są otwarte na nowo dołączające osoby. Nie przypisujemny do poszczególnych grup, wielu naszych uczniów łączy udział w zajęciach Jogi Terapeutycznej z zajęciami Jogi Klasycznej lub Jogi Medytacyjnej, które wzajemnie się uzupełniają. Każdorazowo poziom zajęć jest dostosowany do możlowości całej grupy.

 Zapisy TYLKO na warsztaty i zajęcia z dziećmi, po przez formularze zgłoszeń w odpowiednich zakładkach.


JOGA Terapeutyczna - POZIOM ŁATWY - 75 minut

JOGA TERAPEUTYCZNA to uproszczona lekcja Jogi Klasycznej składająca się z relaksujących ćwiczeń karku i poprawiających wzrok oraz niwelujących bóle głowy ćwiczeń oczu - sugerowanych każdemu kto spędza czas przed ekranem. Delikatnej jogicznej rozgrzewki, która równomiernie rozluźnia całe ciało uśmieżając bóle kręgosłupa. Oraz praktyki pozycji Jogi w ich łagodnych, acz nadal bardzo efektywnych wariantach, które poprawiając krążenie dotleniają cały organizm z organami wewnętrznymi włącznie tym samym usprawniając ich ogólne funkcjonowanie m.in. regulują trawienie i gospodarkę hormonalną. Aktywne ćwiczenia wzmacniające przeplatają się z pasywnymi pozycjami rozciągająco-rozluźniającymi. Ponad to pracujemy z głębokim ddechem przeponowym oraz kladziemy duży nacisk na emocjonalne wyciszenie. Kończymy regenerującą relaksacją całego ciała połączoną z autosugestią i uzdrawiającą wizualizacją. 

Dla kogo: dla każdego w tym dla osób po chorobach, kontuzjach czy operacjach, dla kobiet przygotowywujących się do ciążąy, w ciąży i po porodzie, dla osób z bardzo osłabionym kręgosłupem i/lub zmianami zwyrodnieniowymi oraz bólami pleców, przy chorobach układu trawiennego i zaburzeniach układu hormonalnego. Ćwiczenia eleminują nieporządane efekty uboczne klimakterium i andropauzy. Dla osób zmagających się z nadwagą, i/lub osłabioną immunologią, oraz dla SENIORÓW jak i dla każdego szukającego spkojnego zestawu ćwiczeń np. w czasie menstruacji. Jak również dla sportowców z mocno napiętymi i przykurczonymi mięśniami, potrzebujących regeneracji między treningami. Zapraszamy wszystkich, kobiety i mężczyzn w każdym wieku! 


JOGA Klasyczna - POZIOM ŚREDNI - 90 minut

JOGA KLASYCZNA to typowe zajęcia Hatha Jogi, składają sie z praktyki dwóch ćwiczeń oddechowych (Pranajamay), jogicznej rozgrzewki Powitania Słońca (Surja Nmaskar) oraz praktyki klasycznych pozycji Jogi (Asana) i ich wariacji, zakończone głębokim relaksem całego ciała na poziomie fizycznym i mentalnym. Regularna praktyka ma regenerujący wpływ na wszystkie układy organizmu: kostno-szkieletowy w tym oczywiście kręgosłup, hormonalny, trawienny, nerwowy oraz ukłąd krążenia.

Dla kogo: dla każdego, bez szczególnych wymagań odnośnie sprawności fizycznej czy ograniczeń wiekowych. Wcześniejsza praktyka jogi nie jest konieczna, nowe osoby dołączają do zajęć cały czas, jednak udział w Warsztacie Wprowadzającym do Jogi Klasycznej jest bardzo pomocny. Szczegóły tutaj. 


Joga Medytacyjna - poziom Średnio-intensywny - 75 minut

JOGA MEDYTACYJNA to praktyczne zajęcia klasycznej Hatha Jogi w całości poświęcone praktyce pozycji jogi (Asan) w ich podstawowych i ponad podstawowych wariantach. Charakteruzują się długim, medytacyjnym przytrzymywaniem pozycji (ale nigdy dłużej niż Tobie wygodnie), co ma silnie wzmacniający efekt na całe ciało, buduje smukłą tkankę mieśniową oraz wyciasza umysł. W trakcie trwania zajęć nauczyciel prowadzący ogranicza się tylko do minimum instrukcji i korekt uczestników, pozostawiając więcej przestrzeni na Medytację w ruchu. Zajęcia kończą się skróconą relaksacją i medytacją w ciszy.

Dla kogo: dla każdego, bez szczególnych wymagań odnośnie sprawności fizycznej i ograniczeń wiekowych. Wcześniejsza praktyka Jogi nie jest konieczna, ale uprzednia praktyka na zajęciach Jogi Klasycznej i/lub udział w Warsztacie Wprowadzającym do Jogi Klasycznej bardzo pomocny. Tego typu zajęcia są wskazane dla osób zmagających się z depresją, jaki i dla każdego szukającego głębokiego wyciszenia umysłu przy jednoczesnym, intensywnym wzmacnianiu ciała


JOGA dla dzieci i opiekunóW - POZIOM BARDZO ŁATWY - 45 DO 60 MINUT

Do końca roku zajecia odbywają się raz na dwa tygodnie, od stycznia 2018 regularnie co tydzień. Szczegułówy opis zajęć oraz daty kolejnych spotnań znajdują się TUTAJ. W związku z ograniczoną liczbą miejsc na każde zajęcia przyjmujemy wcześniejsze zapisy po przez Formularz Zgłoszeń 

Dla kogo: dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat i ich opiekunów - wspólne ćwiczenia w parach. 


WARSZTATY WPROWADZAJĄCE dla początkujących:

Osoby szukające stopniowego, a zarazem kompletnego wprowadzenia w teorię i praktykę Jogi zachęcamy do udziału w specjalnie skomponowanych Warsztatach, każdy z Warsztatów to 4 spotkania praktyczne, na których spotykamy się dwa razy w tygodniu, przez dwa kolejne tygodnie. Warsztaty odbywają się cyklicznie, każdy z nich wypada średnio raz w miesiącu, aktualne daty rozpoczęcia i zapisy w znajdziesz w odpowiednikch zakładkach, klikając na poniższe nazwy:

Warsztat Wprowadzający do Jogi Klasycznej

Warsztat Wprowadzający do Jogi Terapeutycznej