CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Czy każdy może ćwiczyć Jogę?

  • Tak! Na rozpoczęcie ćwiczeń nigdy nie jest za późno. Oprócz tego nie jest wymagany żaden specjalny poziom sprawności fizycznej, nadzwyczajna giętkość czy wcześniejsza praktyka sportów. Praktyka Jogi jest ścieżką indywidualnego rozwoju, wiele ćwiczeń można dostosować do indywidualnych możliwowści uczestników, jednocześnie zachowując ich maksymalnie pozytywny wpływ na ciało. Jeśli masz wątpliwości lub zmagasz się z jakąś specyficzną przeszkodą to porozmawiaj z nauczycielem prowadzącym zajęcia, przed przystąpieniem do ćwiczeń.

Czy dam sobie radę?

  • Tak! Praktyka Jogi to przedewszystkim ćwiczenie mentalne polegające na praktyce koncentracji i uważności poprzez obserwację ciała i pracę z oddechem.
  • Joga nie jest sportem: nie chodzi tutaj o osiąganie fizycznych celów, ani o to żeby się wypocić czy zmęczyć. Ciało jest jedynie narzędziem, poprzez pracę z którym osiągamy poczucie mentalnego spokoju, a poprawa zdrowia fizycznego jest tylko przyjemnym efektem ubocznym. Dla tego jeśli jakieś ćwiczenie wydaje się Tobie za trudne, za długie czy nie wygodne to poprostu wykonaj je delikatniej lub omiń całkowicie. Ćwiczymy w grupie bo podnosi to nasz poziom koncentracji, ale praktyka każdego z uczestników odbywa się na poziomie bardzo indywidualnym: łatwe ćwiczenie dla jednej osoby, może być nie wykonalne dla innej. Na pierwszy raz zalecamy ćwiczyć na 90% swoich możliwości.

Jak/kiedy rozopcząć przychodzenie zajęcia w Centrum Jogi Klasycznej Seva?

  • Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z Klasyczną Hatha Jogą lub miałeś dużą przerwę w praktyce, to dobrze jest rozpocząć od naszych cyklicznych Warsztatów, odpowiednio: Jogi Klasycznej lub  Jogi w Ciązy lub Jogi Terapeutycznej / dla Senirów - terminy rozpoczęcia Warsztatów znajdują się w odpowiednich zakładkach. Każdy warsztat to wprowadzenie do ćwiczeń Jogi zarówno pod względem praktycznym jak i teoretycznym.
  • Jeśli z jakiś powodów nie możesz wziąć udziału w Warsztatch, to po prostu spróbuj zacząć chodzić na regularne zajęcia Jogi Klasycznej i/lub Terapeutycznej i przy pomocy nauczyciela prowadzącego stopniowo nauczysz się rutyny. Do zajęć można dołączyć w dowolnym momentcie, nie trzeba czekać na początek miesiąca czy jakiś inny termin.

Jak przygotować się do zajęć?

  • Na zajęcia przychodzimy na minimum 10-15min. przed ich rozpoczęciem. Ćwiczymy w luźnym bawełnianym stroju, na boso lub w skarpetkach, 2-3 godziny po ostatnim dużym posiłku oraz nie pijemy w dużych ilościach na krótko przez rozpoczęciem ćwiczeń. W trakcie zajęć zachowujemy ciszę, by nie przeszkadzać innym uczestnikom.

Czy potrzebne mi jakieś przyrządy?

  • Nie! W praktyce Jogi Klasycznej nie korzystamy z żadnych przyrządów. Jedyne co będzie nam potrzebne to mata do jogi - jeśli masz to przynieś swoją lub można skorzystać z mat w Centrum. Do Państwa dyspozycji oprócz ekologicznych mat mamy też poduszki do medytacji wypełnione łuską gryczaną i ciepłe koce na czas relaksacji.

Jaka jest Wasza polityka prywatności?

  • W internecie: nasza strona jest zbudowana na serwerze squarespace . com który jest odpowiedzialny za jakie kolwiek cookies (ciasteczka), my jedynie obserwujemy statystyki wejść za pomocą ogólno dostępnego, darmowego serwisu ze strony statcounter . com który rejestruje i przez 7 dni przechowuje informacje o wejściach na naszą stronę te informacje to I.P. komputera, lokalizacja (ogólnie np. Białystok, lub tylko województwo czy kraj) oraz odwiedzane podstrony (żadnych wrażliwych danych osobowych jak imię czy nazwisko lub dokładny adres). Dzięki temu wiemy czy czytacie info na naszej stronie ;) 
  • Email: Jeśli się z nami kontaktujecie to zbieramy tylko Wasze adresy mailowe w celu zwrotnej komuniacji i informowania Was o wydarzeniach w naszym Centrum (których nie łączymy z Waszym imieniem czy nazwiskem ani adresem czy nr telefonu lub innymi danymi osobistymi bo takowych nie zbieramy i nigdzie nie kolekcjonujemy). Wszystkie adresy mailowe są zapisane w jednym komputerze, do którego nie mają dostępu osoby trzecie. Każdy kto chce zrezygnować z subskrycji może to zorbić wysyłając do nas maila z tytułem i/lub treścią NIE i zostanie automatycznie wypisany z naszej listy mailingowej, a jego adres mailowy zostanie skasowany. Nigdy nie przekazujemy Waszych adresów mailowych żadnym postronnym osobom czy instytucjom.
  • W realu: nie publikujemy zdjęć ani filmów z zajęć bez uzyskania zgody werbalnej uczestników. Wszelkie informacje osobiste odnośnie Waszego zdrowia jakimi decydujecie się dzielić z nauczycielami postrzegamy jako poufne.