mama-joga warsztat jogi na czas ciąży

Poprzez subtelne ćwiczenia i pracę z oddechem uczymy się komunikacji z własnym ciałem, nabierając doświadczalnego zrozumienia, że to co w danej chwili odczuwa Matka odczuwane jest również przez jej Dziecko. Dlatego celem zajęć nie jest tak zwane wyćwiczenie się a raczej odnalezienie równowagi emocjonalnej i wewnętrznego spokoju, a dzięki pozytywnym wizualizacjom budowa wiary we własne możliwości.  Nie mniej nauczymy się bezpiecznego wykonywania wielu przydatnych wzmacniająco-relaksujących ćwiczeń, które w sposób realny ułatwią i umilą ten specjalny czas oczekiwiania na dziecko oraz bezpośrednio przygotują do trudu porodu a potem macierzyństwa. 

PRAKTYCZNO-TEORETYCZNE ZAJĘCIA WARSZTATOWE wprowadzające w podstawy praktyki odbywają się średnio raz w miesiącu.

Zbieramy grupę: na niedzielę 30 września g.15:30

Sugerowana donacja: 80zł / osoba lub 100zł / para. Z Kartą Benefit Multi Sport -10zł

Ilość miejsc ograniczona: prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca za pomocą poniższego  Formularza Zgłoszeń:

PRAKTYCZNY PROGRAM WARSZTATU:

 • Relaksacja z autosugestią i pozytywną wizualizacją porodu, z wykorzystaniem olejków zapachowych oraz muzykoterapii - 30 min.
 • Wykład z pokazem Asan i teoretycznym omówieniem zastosowania ćwiczeń Hatha Jogi jako praktyki, która przygotowuje do porodu nie tylko pod względem fizycznym, ale przedewszystkim mentalnym - 45 min.  Prowadzi: Dominika Tkacz, położna i nauczycielka Hatha Jogi 200RYT, z ukończonym dodatkowym szkoleniem "Joga i ciążą", pisze prace magisterską nt. Joga a zdrowie kobiet.
 • Praktyczna lekcja Hatha Jogi na czas ciąży - 75min.

TEORETYCZNY PROGRAM  WARSZTATU:

 • Ćwiczenia rozluźniające mięśnie pleców i nóg, które zniwelują bóle związane ze wzrostem ciężaru ciała i zmianą środka ciężkości.
 • Ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, które w czasie ciąży tracą elastyczność, przeżucając całą pracę utrzymania ciała w pozycji pionowej na kręgosłup.
 • Ćwiczenia wzmacniające mięśnie szyjki macicy, które niezależnie od planowanego rozwiązania, potrzebują wzmocnienia w orkesie ciąży jak i zaraz po, co ochroni kobietę przed schorzeniami wieku dojrzałego (np. nietrzymanie moczu, wypadanie macicy) oraz ćwiczenia dna miednicy.
 • Uczymy się i pracujemy z oddechem przeponowym i pełnym oddechem jogicznym, które wyciszając układ nerwowy aktywują relaks fizyczny i mentalny.
 • Praktykujemy w spokojnym tempie, zmodyfikowaną na czas ciąży jogiczną rozgrzewkę - Powitanie Słońca - ćwiczenie, które rozmasowywuje całe ciało.
 • Nauczamy jak praktykować głęboką relaksację połączoną z autosugestią i pozytywną wizualizacją porodu, ucząc się aktywnej samokontroli ciała.

Głównym celem zajęć praktycznych będzie rozluźnienie napięcia całego ciała oraz pozbycie się bólu kręgosłupa i pleców, dotlenienie organizmu matki i dziecka, oraz  fizyczno-emocjonalna regeneracja, w tym realne obniżenie poziomu hormonów stersu we krwi. Zaproponujemy Wam ćwiczenia na prostym i bezpiecznym poziomie, odpowiednie dla kobiet na każdym stadium zaawansowania ciąży. 


KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ REGULARNE ZAJĘCIA JOGI DLA KOBIET W CIĄŻY?

 • Nie prowadzimy odrębnych zajęć tylko dla Kobiet w Ciąży, a raczej starmy się by poprzez praktykę Jogi w naszym Centrum, kobiety w ciąży miały szansę integrować się z resztą społeczeństwa, a ich stan nie był traktowany jako odmienność czy choroba. Zajęcia odpowiednie dla kobiet w ciąży i po połogu, to zajęcia oznaczone na naszym grafiku jako JOGA TERAPEUTYCZNA, na tych zajęciach możecie spotkać zarówno seniorów jak i studentów.
 • Wieloletnia nauka, jak i bezpośrednie doświadczenia, pozwoliły nam na to by z całkowitą pewnością skomponować zestaw ćwiczeń i prowadzić zajęcia w taki sposób, by były zarówno bezpieczne jak i łączące potrzeby różnych ludzi. Joga to przedewszytkim jedność, i to z tego poczucia jedności czerpiemy najwięcej
 • Do zajęć Jogi TERPEUTYCZNEJ można dołączyć w każdym momencie! Bez zapisów - wystarczy przyjść! Aktualny grafik TUTAJ.

DLA KOGO ZAJĘCIA ZAJĘCIA JOGI TERAPEUTYCZNEJ?

 • Dla Mam spodziewających się dziecka i kobiet planujących ciążę oraz kobiet po porodzie i połogu. Wg najnowżych badań naukowych ciąża to odpowiedni czas na rozpoczęcie aktywności fizycznej, jednak swoją decyzję o przyjściu na zajęcia zawsze dobrze skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. 
 • Przychodząc na zajęcia po raz pierwszy koniecznie poinformuj nauczyciela prowadzacego PRZED zajęciami ze jesteś w ciąży! Dziękujemy!
 • Zajęcia są prowadzone bardzo łagodnie, bez narzucania sztywnego tempa i trzymania się uparcie jednej formuły, tak że kobiety na każdym stadium zaawansowania poradzą sobie bez najmiejszych problemów, a nauczyciel prowadzący gwarantuje indywiduale podejście do potrzeb każdej uczestniczki.

ZAJĘCIA I WARSZTATY PROWADZĄ:

 • Dominika Tkacz: licencjonowana położna, nauczycielka jogi klasycznej z ukończonym dodatkowym szkoleniem "Joga i ciąża".
  • Licencjonowana położna, która akualnie pracuje nad uzyskaniem magistra z tej że dziedziny. Jest pasjonatką położnictwa, zdobywa najwyższe noty na wszystkich zajęciach. Wiedzę medyczną łączy umiejętnie z pasją nauczyciela jogi. Dyplom uprawniający do prowadzenia zajęć Hatha Jogi uzyskałą już 2 lata temu, i od tamtej pory nie przerwanie prowadzi zajęcia w naszym Centrum. Odpowie na wszystkie Wasze pytatnia "bez koloryzowania" ;)
 • Patrycja Germain: mama trójki dziewczynek z 10-letnim stażem nauczania i ukończoną specjalizacją "Joga Prenatalna" wg Tradycji Jogi Klsycznej.
  • Od Siebie: doświadczyłam ciąży pojedyńczej i mnogiej, znam piękno porodu naturalnego i ból Cesarskiego Cięcia, zetknęłąm się z wieloma problemami okresu ciąży i połogu jak cukrzyca ciążowa, zespół zatrucia ciążowego HELP czy trauma pooperacyjna i depresja poporodowa. Mimo że jestem w stanie odpowiedzieć na wiele Waszych pytań to moje doświadczenia nauczyły mnie przedewszystkim pokory, a mój styl nauczania jest otwarty i pozbawiony oceniania, na zajęcia zapraszam każdą kobietę nie zależnie od tego czy planuje poród naturalny czy nie. Nie obiecuję też że praktyka Jogi daje gwarancje na spełnienie Waszych najskrytrszych oczekiwań pod względem zarówno samej ciąży, porodu jak i macierzyństwa, a raczej poprzez praktykę Jogi staram się nauczać akceptacji i adaptacji do zmieniającej się sytuacji, do bycia gotowym na wszystko...