Warsztat wprowadzający do Jogi dla Kobiet w Ciąży

Poprzez subtelne ćwiczenia i pracę z oddechem uczymy się komunikacji z własnym ciałem, nabierając doświadczalnego zrozumienia, że to co w danej chwili odczuwa Matka odczuwane jest również przez jej Dziecko. Dlatego celem zajęć nie jest tak zwane "wyćwiczenie się" a raczej odnalezienie równowagi emocjonalnej i wewnętrznego spokoju.  Nie mniej nauczymy się bezpiecznego wykonywania wielu przydatnych wzmacniająco-relaksujących ćwiczeń, które w sposób realny ułatwią i umilą ten specjalny czas oczekiwiania na dziecko oraz przygotują do trudu porodu a potem macierzyństwa. 

RAMOWY PROGRAM  WARSZTATU:

 • Relaksująco-rozluźniające ćwicenia karku i barków oraz niwelujące bóle głowy i poprawiające wzrok i koncentrację ćwiczenia oczu.
 • Ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mięśnie pleców i nóg, które zniwelują bóle związane ze wzrostem ciężaru ciała i zmianą środka ciężkości.
 • Subtelne ćwiczenia delikatnie zmacniające mięśnie brzucha, które w czasie ciąży tracą elastyczność, przeżucając całą pracę utrzymania ciała w pozycji pionowej na plecy i kręgosłup.
 • Ćwiczenia wzmacniające mięśnie szyjki macicy, które niezależnie od planowanego rozwiązania, potrzebują wzmocnienia w orkesie ciąży jak i zaraz po, co ochroni kobietę przed schorzeniami wieku dojrzałego (np. nietrzymanie moczu, wypadanie macicy)
 • Uczymy się i pracujemy z oddechem przeponowym i pełnym oddechem jogicznym, które aktywują fizyczny i mentalny relaks wyciszając układ nerwowy, oraz dotleniają i regenerują organizm matki i dziecka. 
 • Praktykujemy w spokojnym tempie, zmodyfikowaną na czas ciąży jogiczną rozgrzewkę - Powitanie Słońca - Surja Namaskar.
 • Każde spotkanie kończymy głęboką relaksacją połączoną z autosugestią, tym samym ucząc się aktywnej samokontroli naszego ciała.
 • Praktykujemy w sposób bezpieczny również dla kobiet po porodzie i połogu, między innymi wykonujemy ćwiczenia niwelujące rozszczep mięśni brzucha.
 • Porsimy by ćwiczenia wykonywać świadomie, bez przekraczania granic komfortu. Nigdy nie ma konieczności wykonywania wszysktich pozycji.

Głównym celem zajęć będzie rozluźnienie napięcia całego ciała oraz pozbycie się bólu kręgosłupa i pleców, dotlenienie organizmu matki i dziecka, oraz fizyczne i mentalne od stresowanie się i kompletna fizyczna i emocjonalna regeneracja. Zaproponujemy Wam ćwiczenia na prostym i bezpiecznym poziomie, odpowiednie dla kobiet na każdym stadium zaawansowania ciąży. Zrelaksujemy się przy śpiewie Mantr na żywo, a do relaksu z autosugestią i pozytywną, uzdrawiającą wizualizacją wykorzystamy subtelne dzwięki dzwoneczków Koshi.

ROZKŁAD  ZAJĘĆ  WARSZTATU:

 • Warsztat składa się z 4 zajęć. Każde zajęcia trwają 1,45h a w tym: 90min praktyka i 15min wykład.
 • Sugerowana donacja: 120zł Osoby z karą Multi Sport dopłata: 40zł
 • Nie można uczestniczyć w pojedyńczych zajęciach, warsztat tworzy kompletną, nierozrywalną całość.
 • Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu przez 2 kolejne tygodnie: poniedziałki i środy g.19:00-20:45
 • Tylko osoby, które raz ukończyły warsztat mogą go powtarzać z dowolnym Karnetem Zajęć.
 • Na warsztat można przyjść z partnerem, On też spodziewa się dziecka, a wspólne przygotowania do poródu i rodzicielstwa pomgają wzmacniać więź, rozwijać wielowymiarowe wzajemne zrozumienie i świadomie przeżywać ten moment tworzenia się rodziny. Sugerowana donacja za partnera: 100zł 
 • W okresie wakacyjno-letnim NOWE GRUPY ruszają po zebraniu wystarczającej ilości chętnych (min.8-10 osób)
 • Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w Warsztacie to wyślij zgłoszenie i skontaktujemy się z Tobą po ustaleniu termiunu rozpoczęcia.
 •  

Ilość miejsc ograniczona: prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca za pomocą poniższego  Formularza Zgłoszeń:


KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ REGULARNE ZAJĘCIA JOGI DLA KOBIET W CIĄŻY?

 • Nie prowadzimy odrębnych zajęć tylko dla Kobiet w Ciąży, a raczej starmy się by poprzez praktykę Jogi w naszym Centrum, kobiety w ciąży miały szansę integrować się z resztą społeczeństwa, a ich stan nie był traktowany jako odmienność czy choroba. Zajęcia odpowiednie dla kobiet w ciąży i po połogu, to zajęcia oznaczone na naszym grafiku jako JOGA TERAPEUTYCZNA, na tych zajęciach możecie spotkać zarówno seniorów jak i studentów.
 • Wieloletnia nauka, jak i bezpośrednie doświadczenia, pozwoliły nam na to by z całkowitą pewnością skomponować zestaw ćwiczeń i prowadzić zajęcia w taki sposób, by były zarówno bezpieczne jak i łączące potrzeby różnych ludzi. Joga to przedewszytkim jedność, i to z tego poczucia jedności czerpiemy najwięcej, dla tego też m.in. nasze Centrum jest wyposażone w tak zwany "pokój socjalny" - miejsce gdzie przed czy po zajęciach można wygodnie przysiąść i w miłej atmosferze, nieodpłatnie napić się ziołowej herbaty lub wody oraz porozmawiać i poznać zarówno innych uczestników zajęć jak i samych nauczycieli. 
 • Do zajęć można dołączyć w każdym momencie! Bez zapisów - wystarczy przyjść! Aktualny grafik TUTAJ.

DLA KOGO ZAJĘCIA?

 • Dla Mam spodziewających się dziecka i kobiet planujących ciążę oraz kobiet po porodzie i połogu. Wg najnowżych badań naukowych ciąża to odpowiedni czas na rozpoczęcie aktywności fizycznej, jednak swoją decyzję o przyjściu na zajęcia zawsze dobrze skonsultować ze swoim lekarzem
 • Przychodząc na zajęcia po raz pierwszy koniecznie poinformuj nauczyciela prowadzacego PRZED zajęciami ze jesteś w ciąży! Dziękujemy!
 • Zajęcia są prowadzone bardzo łagodnie, bez narzucania sztywnego tempa i trzymania się uparcie jednej formuły, tak że kobiety na każdym stadium zaawansowania poradzą sobie bez najmiejszych problemów, a nauczyciel prowadzący gwarantuje indywiduale podejście do potrzeb każdej uczestniczki.

ZAJĘCIA PROWADZĄ:

 • Dominika Tkacz: licencjonowana położna, nauczycielka jogi klasycznej z ukończonym dodatkowym szkoleniem "Joga i ciąża".
 • Patrycja Germain: mama trójki dziewczynek z 10-letnim stażem nauczania i ukończoną specjalizacją "Joga Prenatalna" wg Tradycji Jogi Klsycznej.
  • Od Siebie: doświadczyłam ciąży pojedyńczej i mnogiej, znam piękno porodu naturalnego i ból Cesarskiego Cięcia, zetknęłąm się z wieloma problemami okresu ciąży i połogu jak cukrzyca ciążowa, zespół zatrucia ciążowego HELP czy trauma pooperacyjna i depresja poporodowa. Mimo że jestem w stanie odpowiedzieć na wiele Waszych pytań to moje doświadczenia nauczyły mnie przedewszystkim pokory, a mój styl nauczania jest otwarty i pozbawiony oceniania, na zajęcia zapraszam każdą kobietę nie zależnie od tego czy planuje poród naturalny czy nie. Nie obiecuję też że praktyka Jogi daje gwarancje na spełnienie Waszych najskrytrszych oczekiwań pod względem zarówno samej ciąży, porodu jak i macierzyństwa, a raczej poprzez praktykę Jogi staram się nauczać akceptacji i adaptacji do zmieniającej się sytuacji, do bycia gotowym na wszystko...